Wystartowały zapisy do IV edycji Akademii Wyobraźni PlayDoh. Akademia przygotowała 600 miejsc dla przedszkoli chcących rozwijać kreatywność u swoich wychowanków. W ramach programu przedszkola otrzymają bezpłany pakiet materiałów min karty pracy zawierające wskazówki dla nauczyciela do prowadzenia zajęć oraz bajki tematycznie nawiązujące do zadanej pracy. Te przedszkola, które do tej pory nie uczestniczyły w  Akademii otrzymają także ciastolinę PlayDoh. Na przedszkola i rodziców czekają ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

 

Aby zgłosić przedszkole do Akademii wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na dostępny na Stronie Internetowej programu www.akademia-playdoh.pl. lub wydrukować załączony formularz [pobierz >>>] i odesłać go na numer faksu 22 885 60 99.

Zgloszenia przyjmujemy do 16 lutego 2015 r.

tubki

PE www napis zapraszamy 2

 

Od bieżącego roku program "Moje miasto bez elektrośmieci" dostępny jest także dla przedszkoli. Placówki chętne do realizacji zajęć i korzystania z Funduszu Oświatowego mogą zgłaszać się do programu wypełniajac formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl. Na placówki oświatowe czeka wiele ciekawych pomocy dydaktycznych i wyposażenia wnętrz dostępnych w ramach Katalogu pomocy dydatkycznych.

Zapraszamy.

Wizyta z małym dzieckiem u lekarza dentysty często wiąże się ze stresem nie tylko u malca, ale także u jego Rodzica. Taka wizyta nie zawsze musi tak wyglądać. Szczególnie ta pierwsza należy do najważniejszych, pozwala bowiem oswoić dziecko zarówo z gabinetem, lekarzem jaki i zabiegiem. To od tego pierwszego spotkania zależy czy w życiu dorosłym będziemy odważnie przekraczali prób gabinetu dentystycznego, czy unikali go jak ognia:-).  

Pierwsza wizyta u lekarza dentysty powinna nastąpić bezpośrednio po pojawieniu się pierwszego ząbka w okolicah pierwszych urodzin.To niezwykle ważne wydarzenie i z pewnością okaże się,że sama jesteś o wiele bardziej zdenerwowana niż mały pacjent. Pamiętaj jednak, że na tak wczesnym etapie najprawdopodobniej żadne zabiegi nie będą konieczne.

Celem pierwszej wizyty u lekarza dentysty (w wieku około sześciu miesięcy) jest przede wszystkim skontrolowanie, czy zęby wzrastają we właściwym tempie i kolejności. Nieco starsze dzieci warto zabierać ze sobą na wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. W ten sposób, obserwując dorosłych, mogą się oswoić z gabinetem dentystycznym oraz widokami i zapachami charakterystycznymi dla tego niezwykłego i fascynującego miejsca! Wielu dorosłych odczuwa lęk przed wizytą u lekarza dentysty, głównie za sprawą negatywnych skojarzeń z czasów dzieciństwa. Dzieci potrafią bezbłędnie odczytywać nasze emocje i jeśli dostrzegą u rodziców obawę, mogą również zacząć reagować strachem. Dlatego starajmy się nie okazywać przy dziecku lęku przed gabinetem dentystycznym.

Rozmawiaj z lekarzem dentystą na temat higieny jamy ustnej i rozwoju uzębienia dziecka. Stosuj się do częstotliwości wizyt kontrolnych zaleconej przez lekarza dentystę. Lekarze dentyści szczególnie przyjaźnie nastawieni do małych pacjentów często mają w zanadrzu atrakcje, które zachęcą dziecko do kolejnej wizyty!

 

Więcej informacji na www.akademia-aquafresh.pl / strefa dla rodziców

 

Tegoroczna, już IV edycja programu, objęła swoim zasięgiem prawie 5000 przedszkoli i prawie 470 000 dzieci!

Ogólnopolski program edukacyjny "Moje miasto bez elektrośmieci" umożliwia placówkom oświatowym (przedszkolom, szkołom podstawowym i gimnazjom) korzystanie z Funduszu Oświatowego.

Zasilany ze zbiórek elektrośmieci, w całości przeznaczany jest na pomoce szkolne oraz wyposażenie sal lekcyjnych i gimnastycznych. Wiele szkół skorzystało już z Funduszu, wyposażając swoją placówę w tablice multimedialne, projektor czy akcesoria sportowe.

 

Więcej o Funduszu Oświatowym i programie "Moje miasto bez elektrośmieci" na www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl