Wizyta z małym dzieckiem u lekarza dentysty często wiąże się ze stresem nie tylko u malca, ale także u jego Rodzica. Taka wizyta nie zawsze musi tak wyglądać. Szczególnie ta pierwsza należy do najważniejszych, pozwala bowiem oswoić dziecko zarówo z gabinetem, lekarzem jaki i zabiegiem. To od tego pierwszego spotkania zależy czy w życiu dorosłym będziemy odważnie przekraczali prób gabinetu dentystycznego, czy unikali go jak ognia:-).  

Pierwsza wizyta u lekarza dentysty powinna nastąpić bezpośrednio po pojawieniu się pierwszego ząbka w okolicah pierwszych urodzin.To niezwykle ważne wydarzenie i z pewnością okaże się,że sama jesteś o wiele bardziej zdenerwowana niż mały pacjent. Pamiętaj jednak, że na tak wczesnym etapie najprawdopodobniej żadne zabiegi nie będą konieczne.

Celem pierwszej wizyty u lekarza dentysty (w wieku około sześciu miesięcy) jest przede wszystkim skontrolowanie, czy zęby wzrastają we właściwym tempie i kolejności. Nieco starsze dzieci warto zabierać ze sobą na wizyty kontrolne u lekarza stomatologa. W ten sposób, obserwując dorosłych, mogą się oswoić z gabinetem dentystycznym oraz widokami i zapachami charakterystycznymi dla tego niezwykłego i fascynującego miejsca! Wielu dorosłych odczuwa lęk przed wizytą u lekarza dentysty, głównie za sprawą negatywnych skojarzeń z czasów dzieciństwa. Dzieci potrafią bezbłędnie odczytywać nasze emocje i jeśli dostrzegą u rodziców obawę, mogą również zacząć reagować strachem. Dlatego starajmy się nie okazywać przy dziecku lęku przed gabinetem dentystycznym.

Rozmawiaj z lekarzem dentystą na temat higieny jamy ustnej i rozwoju uzębienia dziecka. Stosuj się do częstotliwości wizyt kontrolnych zaleconej przez lekarza dentystę. Lekarze dentyści szczególnie przyjaźnie nastawieni do małych pacjentów często mają w zanadrzu atrakcje, które zachęcą dziecko do kolejnej wizyty!

 

Więcej informacji na www.akademia-aquafresh.pl / strefa dla rodziców