Programy dedykowane

 

akademia aqf

Akademia Aquafresh, Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków, reliazowana jest od 5 lat i obejmuje swoim zasięgiem 5 000 przedszkoi w całej Polsce. dociera do blisko 500 000 dzieci ucząc poprzez zabawę zasad higieny jamy ustnej. W ramach Akademii przedszkola otrzymują pakiety bezpłatnych materiałów do prowadzenia zajęć z maluchami m.in. scenariusze zajęć dla nauczyciela, płytę DVD z filmami edukacyjnymi, instrukje szczotkowannia zębów, które dzieci zabieraj do domu i wiele innych, które służą za inspirację do samodzielnego rozwijania tematyki.Celem zajęć jest przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej i troski o swoje uzębienie.

Akademia Aquafresh skupia nie tylko przedszkola ale i także lekarzy stomatologów, którzy wykonują bezpłatne przeglądy stomatologiczne u prprzedszkolaków.Platformą komunikacyjną programu jest strona Internetowa www.akademi-aquafresh.pl. Przygotowana została z myślą, zarówno o przedszkolach, rodzicach jak i lekarzach stomatologach. Przedszkola mogą pobierać ze strony dodatkowe materiały edukacyjne, a lekarze stomatolodzy zapisywać się do programu, wybierając przedszkola, w których chcieliby wykonać przeglądy stomatologiczne.

 

AW 151x101

Akademia Wyobraźni Play-Doh to Ogólnopolski Program Edukacyjny koncentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Każde przedszkole biorące udział w programie otrzymuje pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych, który umożliwia prowadzenie z dziećmi warsztatów rozwijających w dnich zdolności plastyczne i wyobraźnię. W trakcie zajęć dzieci poznają różne techniki wykonywania prac, uczą się korzystać z przyrządów ogólnodostępnych w przedszkolach do modelowania ciastoliny. Karty zadań, które dostaają w pakiecie materiałów, opracowane są przez Artystę i metodyka wychowania przedszkolnego. Dwa razy do roku placówki dostają materiały do realizacji warsztatów i objęte są pedagogiczną opieką artystów-plastyków, a wszystko po to, aby rozwijać kreatywność u najmłodszych. Platformą komunikacji programu jest strona internetowa www.akademia-playdoh.pl. Informacje o programie publikowane są także na Facebooku.

 

elektrosmieci

Moje miasto bez elektrośmieci to Ogólnopolski Program Edukacyjny skierowany do nie tylko do szkół podstawowych ale i także przedszkoli. Zadaniem programu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym czyli tzw elektrośmieciami.  Nauczyciel prowadzący zajęcia z dziećmi otrzymują pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych, które są doskonałą inspiracją do przygotowania zajęć. Program oferuje także możliwość korzystania z Funduszu Oświatowego.

Fundusz Oświatowy zasilany jest ze zbiórek elektrośmieci i w całości przeznaczany jest na bezpłatne pomoce dydatkyczne oraz wyposażenie sal lekcyjnych i gimnastycznych. Zbiorki organizowane są przez szkoły w ramach praktycznej częśći programu edukacyjnego. Uczestniząc w praktycznej części programu, uczą sie, iż przekazując elektrośmieci w odpowiednie miejsce, korzysta nie tylko środowisko naturalne, ale także szkoła, do której uczęszczają. Fundusz Oświatowy wyposaża placówki w nowoczesne pomoce, ktore szkoła wybiera z Katalogu pomocy szkolnych. Informacje o programie można znaleźć na stronie internetowej www.moje-miasto-bez-elektrosmieci.pl oraz na Facebooku.